Tesatelné!

03.07.2013 17:35

Dělám to, protože můžu.
Můžu, protože chci.
Chci, protože mi říkají, že to nejde.

 

Netuším, kdo tato tesatelná slova vyřkl, ale s největší pravděpodobností se v poslední době pohyboval v mé blízkosti :).

Mám za to, že k tak štěpné myšlence už dnes nemám co dodat. Snad jen to, že na plotně v papiňáku držím pod krkem mňamózní gulášek :).

 

Pro dnešek jsem pro vás vybrala několik úkolů z Prázdninového kroužku zábavné logiky, jejichž autorem je Václav Fořtík z Centra nadání.

 

 

Máte zadané indicie, zkuste z nich určit heslo (nápovědou je počet písmen hledaného slova - 5): VOSK, PRACOVITOST, KRÁLOVNA I DĚLNICE, MED.

 

Před vigvamem seděli dva rudokožci, jeden velký a jeden malý. Malý byl syn velkého, ale velký nebyl otec malého. Jak je to možné?

 

Určete, co bude patřit na místo otazníku: H – 2 – F - ? – F – 3 – C – 4 - Z 

 

Farmář bere domů lišku, slepici a pytel zrní. Musí překročit řeku, ale hlídka na mostě mu nedovolí přenášet víc než jeden předmět najednou. Pokud nechá lišku o samotě se slepicí, liška ji sežere. Pokud nechá o samotě slepici a zrní, slepice ho sezobe. Jak přejde řeku, aniž by o nějakou věc nebo zvíře přišel?

 

Vyřešte níže uvedenou šifru. Řešení má 7 písmen. 1 ks HOUSKY, 2 dkg MÁSLA, 3 sklenice MEDU, 1 ks ANANASU, 1 sáček NOKŮ, 3 kg CUKRU, 2 sklenice MARMELÁDY

 

Přeložte tento text do známé a používané podoby: Donace individua rodu Equus neopravňuje akceptora k vizuální percepci dentální soustavy tohoto jedince.

 

Dále

Vyhledávání

Kontakt

Zdeňka Adlerová