T minus 72

04.05.2014 00:00

Nikdy bych nevěřila, že máme v domácnosti TOLIK nádobí. Hromada, která se vytvořila po mém kuchařském řádění, byla skutečně nechutná. Zato mražák praská ve švech. Doma není ani jediná prázdná "obědová" krabička. Rak tady hlady neumře!

Dnes odpoledne jsem nakupila vše, co bych si chtěla vzít s sebou do Čuchonska, a začala "cvičně" balit. Povolení 15 kg + 10 kg + batůžek se mi zdálo velmi omezující. Avšak, i když jsem zabalila o jedny kalhoty a halenku navíc, v pátek tam sněžilo, pořád jsem byla hodně "podlimitní". Doplním to jídlem :).

 

"Kreativita není talent," říká člen komediální skupiny Monthy Python John Cleese v přednášce, v níž prezentuje výsledky výzkumů o kreativitě, na kterých se podílel spolu s psychologem Brianem Batesem. "Je to způsob myšlení."
Není to schopnost, kterou máme nebo nemáme, ale stav. "Je to stav," opakuji si v podobných situacích, "je možné to změnit, odblokovat." Žádaná změna spočívá právě v přesunu z uzavřeného způsobu myšlení do otevřeného, ve zbavení se omezení a překážek, v hravosti a přirozenosti.
"Musíte si najít prostor, kde vás nic nebude rušit," říká Cleese. Zavřít dveře a ve vytyčeném čase se oddat otevřenému nekritickému myšlení.
 
Cvičení kreativity:
Zdroj: Kolektiv autorů - Velká kniha technik učení, tréninku paměti a koncentrace
 

 

Vyhledávání

Kontakt

Zdeňka Adlerová