Nikomu nejel autobus, nikdo nespěchal na televizi

12.11.2013 00:00

Netuším, jak se dopravili domů a divila jsem se, že nikdo nechvátal na Ordinaci, Vyvolené, Florbal, Hydepark či Sběratele kostí. Literární čaj o páté byl tentokrát vypit až do dna a rozcházeli jsme se, poprvé v historii Čajů, před dvacátou hodinou. Spisovatelka Lenka Procházková by však dokázala vyprávět, a my ji poslouchat, snad až do rána. O tom, jak psala knihy, např. Beránka nebo Za Fidelem na Kubu, ale také o svém boji proti církevním restitucím.

 

Zase mám dlouhý seznam knih - jejích i těch, které ona ráda čte. Zásoby čtiva se budou brzy hodit.

 

PS: Co se bedny týče, nakonec jsem si "naříkala" já, protože jsem zapomněla naprogramovat video na StarWars: Epizoda I - Skrytá hrozba...

 

 

Pokuste se vyřešit tyto úkoly:

 

Komuna hippies hodlá vycestovat. Zdědili totiž několik ostrovů v jižních mořích. Půjdou-li každý sám na svůj ostrov, jeden hippie bude přebývat. Půjdou-li na ostrovy v párech, jeden ostrov zůstane neobydlený. Kolik je ostroců a kolik hippies? (Kreativní přesah: vymyslete, co by blo na prázdném ostrově.)

 

Sedlák má na svém dvoře kuřata a krávy. Jeho zvířata mají dohromady 35 hlav a 94 nohou. Kolik krav a kolik kuřat má sedlák?

 

Pět hnědých a čtyři černé krávy dávají po sedm dnů zrovna tolik mléka jako čtyři hnědé a šest černých za šest dnů. Dávají více mléka černé nebo hnědé krávy?

 

Na rybníku rostou lekníny. První den jeden, druhý den dva, třetí den čtyři, pátý den osm... Konečně je dvacátého dne celý rybník zarostlý. Otázka: Kolikátý den je rybník zarostlý do poloviny? a) 10. b) 15. c) 19

 

Dále

 

Vyhledávání

Kontakt

Zdeňka Adlerová